Trailerbild

HEIDEBRENNER GmbH
Am Anger 9
D-24539 Neumünster
+49 (0) 4321 78374 0
+49 (0) 4321 78374 22
info@heidebrenner.de

You are here: HEIDEBRENNER » O nas

Historia firmy

1 października 1948, mistrz ślusarski Alfred Heidemann zarejestrował tzw. "stojące rzemiosło" w Kiel. Ciężko pracował w zniszczonym mieście, naprawiając kuchenki gazowe i robiąc z dwóch uszkodzonych jedną funkcjonującą. Po trzech latach został kupiony pierwszy samochód dostawczy, trzykołowy pojazd "Tempo".Przy wzrastającej konkurencji ze strony większych producentów Heidemann poszukiwał nowych luk w rynku, które widział w urządzeniach gazowych dla zakładów przemysłowych. W niedługim czasie opracował i wykonał urządzenia gazowe i palniki do: gotowania, pieczenia, grillowania i podtrzymywania ciepłoty w gastronomii, rzeźniach, piekarniach i cukierniach. W 1971 powstał po wielu przeprowadzkach w Kiel nowy zakład w Raisdorf.

HEIDEBRENNER staje się jedynym przedsiębiorstwem branżowym w Europie, specjalizującym się jedynie w rozwoju i produkcji urządzeń gazowych. Zbyt produktów na terenie Niemiec i do sąsiednich krajów odbywa. Produkty rozprowadzane są również w obszarze zamorskim.Do odbiorców naszych urządzeń należą znane hotele i sieci gastronomiczne, takie jak np.: Steigenberger, Robinson - Clubs, hotel Hilton, hotel Hyatt, Holiday Inn - i inne. Jedynie w samym KaDeWe w Berlinie używa się 100 urządzeń gazowych z HEIDEBRENNER.

Także znani czołowi znawcy sztuki kulinarnej odnoszą sukcesy używając urządzeń Heidebrenner, tak np. kucharz telewizyjny Johann Lafer, Maitre Pierre Pfister, Feinkost Käfer, Jürgen Gosch, List i inni. Klientem jest również Horst Abel, "król gastronomii" z Majorki.

Odbiorcy szczególnie cenią sobie niezwykle niski wskaźnik awaryjności, który osiągnięto przez 100%-ową kontrolę końcową i przez niezapowiedziane kontrole dwóch niezależnych instytutów.
Niezawodność Heidebrenner jest prawie przysłowiowa.

W nieomal każdej piekarni i cukierni Niemiec używa się przynajmniej jednej kuchenki HEIDEBRENNER.

Wszystkie gazowe urządzenia Crepes niemieckiej produkcji pochodzą z zakładu Klausdorfer.

Duża część używanych w azjatyckich restauracjach kuchenek gazowych również została wytworzona w Klausdorf. Na bazie opracowanego przez HEIDEBRENNER tzw. "krótkiego czasu gotowania" został stworzony nowy, o interesującym tempie wzrostu, trend. Dania gotowane w Wok-ach, w extremalnie wysokiej temperaturze i krótkim czasie gotowania są smakowite i zachowują swoje naturalne kolory i składniki odżywcze.


HEIDEBRENNER jest "wynalazcą" ogromnych patelni, które swoimi niespotykanymi rozmiarami dochodzącymi do ok. Ø 2000 mm, wzbudzają zainteresowanie i przyciągają uwagę podczas festynów, na targach i pokazach.

Wielu użytkowników urządzeń używa w sposób naturalny zwrotu mój "HEIDEBRENNER". Producentowi udało się, nazwę firmową wznieść do rangi pojęcia markowego. W ten sposób sen wszystkich specjalistów od marketingu ziścił się.

Nasze urządzenia indukcyjne cechują się wysokim standartem technicznym, niezawodnością i ekonomicznością. Dzięki temu znalazły oczekiwane miejsce na rynku. Niezawodność i wysoki standard jakościowy został z uznaniem przyjęty przez naszych klientów. Szeroki asortyment urządzeń indukcjnych i pod to możliwość specjalnych rozwiądzań według życzeń klientów cieszy się dużym uznaniem i popytem na rynku gastronomicznym. HEIDEBRENNER jest jednym z niewielu producentów zarówno płyt indukcyjno-grylowych jak również woków indukcyjnych o mocy 16 i 24 kW, które są naszym STANDARTEM, są natomiast  rzadkością na rynku gastronomiczynym. Dzięki ciąglemu rozwijaniu i unowoczesnianiu naszych produktów należymy do ścisłej czołówki producentów urządzeń indukcyjnych na rynku europejskim.

Producent oferuje ponad 400 typów sprzętu seryjnego i wiele rozwiązań według indywidualnych życzeń klientów. Każdy klient znajdzie odpowiedź na swoje pytania i otrzyma fachową pomoc i profesjonalne rozwiązanie dla przedstawionych problemów.

Wzmożone starania o dobry design, zostały nagrodzone przyznaniem: "Produkt Design Award". Wysokie rangą jury branżowe przyznało wymarzoną nagrodę firmie HEIDEBRENNER.

Starannie kreowana przez 70 lat marka HEIDEBRENNER kładzie szczególny nacisk na tradycje, trwałość, niezawodność, ekonomiczność i Know How. Na tej podstawie budujemy swoją przyszłość; dla naszych klientów badamy i rozwijamy nowe technologie. Możemy być dumni z faktu, że nazwa firmy HEIDEBRENNER jest znana w branży gastronomicznej. To zawdzięczamy przede wszystkim naszym wiernym klientom, którzy doceniają wysoką jakość naszych urządzeń i używają ich w swoich zakładach.

Właściciel firmy Georg Sosulski nie martwi się działalnością bezwstydnych "naśladowców", którzy nie rozwijają żadnych własnych idei. Nasza kreatywność, ciągłe badania, rozwój i wprowadzanie nowych technologii przynosi nam oczekiwany sukces i miejsce w ścisłej czołówce producentów urządzeń gastronomicznych.