Trailerbild
You are here: HEIDEBRENNER » Produkty » Patelnie

Patelnie, woki, grille, kotły ...

Patelnia - 2000mm na kołach, 6-dzielne z 6 integrowanymi palnikami gazowymi/ automatycznie obrotowa przez elektryczny napęd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żeliwo (GG)

Patelnia 850mm z trzema oddzielnymi strefami

Nasze duże patelnie żeliwne  z średnicą do 850 mm i z wysokością aż do 140 mm składają się ze specjalnego odlewu żeliwnego. 
Możliwości użytku są różnorodne i się nadają na gastronomie szybką i do przerzycia, rzeźnii,Party-Serwisy, i więcej ....

Powierzchowne zalety patelni żeliwnej to:

  • wysoka akumulacja ciepła: jeden raz podgrzać, patelnia długi czas zostaje ciepłą;
  • Patelnie żeliwne są idealne do ostrego podsmażenia mięsa i jarzyny. Żaden inny materiał smaży aż tak na chrupko!
  • lepsza przewodność ciepła i ruwna podział temperatury (podłoga/ściana): delikatny i całkowicie równomierny wynik smażenia;
  • ekstremalnie energooszczędne: Pieczeń może być nawet smażona przy małej temperaturze z niskim zużyciem energii;
  • im częściej Państwo używa swoją patelnie, tym ciemniejsza jest powierzchnia, co wpływa korzystnie na jakość pieczeni.


GG-Przydatność:
Gaz – Elektro – Ceran –Indukcja

Emaliowane żeliwo (GGE)

Patelnie emaliowane wyglądają, jakby przyszły prosto z babci kuchni i przes to są zawsze bardzo atraktywne i „stosowne“. Nadają się doskonale na potrawy z dłuższym czasem gotowania, bo potrawy dłużej zatrzymują  pierwotne kolory i optykę. Ponieważ ale długo potrzebują żeby się rozgrzać na wysoką temperaturę, patelnie nie nadają się do szybkiego przysmażenia. Co prawda, Emaille jest wrażliwy na uderzenia i może łatwo pęknąć przy nieuważnym użytku.

GGE-Przydatność:
Gas – Elektro – Ceran –Indukcja

Stal i stal nierdzewna (ST/EST)

Absolutny roskosz dla oka – olbrzymie patelnie HEIDEBRENNER z odlewu żeliwnego z średnicą aż do 2000 mm! Te olbrzymie patelnie żeliwne produkujemy na dyrektywe i życzenia: z albo bez podziału/ ogrzewana z gazem albo elektrycznie.

Naszę woki są używane specjalnie do energooszczędnego i delikatnego dogotowania. Oczywiście terz azjatyckiej i innowacyjnej „modernej kuchni“. Poza tym produkujemy grille i kocioły w różnych wymiarach i kształtach, jak i na specjalne zamówinia.

EST/ST-Przydatność:
Gaz – Elektro – Ceran –Indukcja
(proszę zwrócić uwagę na szczególne oznakowanie).
Nie wszystkie patelnie i kocioły ze stali nierdzewnej działają na kuchenkach indukcyjnych. Potrzeba (magnetyczne) jądro żelazne w wnętrze dna albo specjalny stop. Energia jest przenoszona przez pole magnetyczne i może się przekształcić w odpowiednim materiale na wysoką temperaturę.

Odlew aluminiowy (AL)

Wileka Patelnia aluminiowa o srednicy 900mm i wysokosc 300mm

Patelnie, woki, grille i garnki z aluminium mają matową powierzchnię ze specialną, ceramiczną 4 razy wzmacnianą pokrytą warstwą antyprzyczepną i dlatego się bardzo nadają do przyprawy kruchej ryby i mięsa . 

Przes solidną termopodłogę od grubości 8 - 10 mm nawet przy wyższej temperatury nic się nie skrzywia. Mają bardzo dobrą przewodność ciepła, przes co można oszczędzać czas i energię.

AL-Przydatność:
Gaz – Elektro – Ceran – Indukcja
(Proszę zwrócić uwagę na oddzielne oznakowanie)
Przez dodatkowe lakowanie anty przyczepne-titan nie ma ani możliwości przypalenia potrawy (terz bez tłuszczu) i terz w czyszczeniu nie ma problemu.

Miedź (CU)

Patelnie i kocioły miedziane się poznaje po ich czerwonawym barwie. Takie kocioły nadają się szczególnie dla profesionalnych kucharze, natomiast się szybko nagrzewają, wysoką temperaturę równomiernie rozprowadzają i równie szybko znowu ostygną. Kto miedź używa w własnej kuchni, wyjawia z tym pewne „Poczucie istnienia, styl i indiwidualność“. Kucharz-smakosza i kucharze, którze łączą smakową przyjemność z estetyką zewnętrzności, sięgają po ten materiał i przysięgają na jego!

CU-Przydatność:
Gaz – Elektro – Ceran

Olbrzymia 8 m patelnia